AZK Grup Şirketleri;

Geçen 20 sene içerisinde kazanılan bilgi ve tecrübenin daha üst düzeylere taşınması devletimize, yurtiçi ve yurtdışındaki müşterilerimize daha etkin bir şekilde hizmet edilmesi amacıyla firmamız, 2013 yılı Şubat ayında faaliyetlerine başlamıştır.

Dünya üzerinde bulunan, uluslararası ortamda tanınan veya tanınmayan toplam 206 ülke arasından, 70’inde bizzat bu ülkelere gidilerek iş yapmak suretiyle kurumsal firmalarda üst düzey yöneticilik yapmış olan şahsım tarafından kurulmuş olan şirketimiz; özellikle Afrika, Ortadoğu, Balkanlar ve Türki Cumhuriyetleri’nde proje bazlı aktif olarak yer almış olup, daha etkin rol oynamaya özen göstermektedir.

Firmamız kurulduğu tarihten bugüne kadar yurt dışında oldukça güçlü bir saha tecrübesi edinmiştir. Bu kapsamda Nijerya, Gana, Katar, İtalya, Kazakistan, Libya, Kenya, Gürcistan, Slovenya, Özbekistan, Kırgızistan, Türkmenistan, Azerbaycan, Ukrayna, İran, Irak, Yemen ve Suudi Arabistan’ın çeşitli şehirlerinde otoyol ve park aydınlatması, konteynır, yaşam alanları, enerji nakil hatları, park rekreasyon alanları, Telekomünikasyon kuleleri ve baz istasyonu kurulumları gibi birçok dalda faaliyet göstermiştir.

Firmamızın asıl iştigal konusu; ‘’inşaat’’ olmakla birlikte; altyapı, üstyapı, telekom, aydınlatma otomatik sulama peyzaj çevre düzenleme ve enerji nakil hatları alt başlıklarında toplanabilir.

Saygılarımızla

Kurucu Aziz Kara